مسیر:///اموزش نصب ویندوز ویستا VISTA

اموزش نصب ویندوز ویستا VISTA

برای نصب ویستا سه انتخاب پیش رو دارید:

۱ – تنها سیستم‌عامل روی کامپیوتر، ویندوز ویستا باشد. یعنی ویندوز اکس‌پی یا هر سیستم‌عامل دیگری که دارید پاک کنید و فقط از ویستا استفاده نمایید.

۲ – سیستم‌عامل کنونی خود را که ویندوز اکس پی است، به ویندوز ویستا ارتقا دهید. یعنی ویندوز اکس پی شما با همان تنظیمات و نرم‌افزار ها به ویندوز ویستا تبدیل شود.

۳ – سیستم‌عامل اصلی خود را که احتمالاً ویندوز اکس‌پی است، نگه دارید و در کنار آن اقدام به نصب ویستا نمایید به طوری که هر دوی آن‌ها در دسترس باشند.

به شما توصیه می‌کنیم که از روش سوم استفاده نمایید. هنوز همه ِنرم‌افزارها با ویستا سازگار نشده‌اند. بعضی از سخت‌افزارهای خاص نیز درایور مناسبی برای ویستا ندارند. بنابر این اگر از کامپیوتر خود واقعاً استفاده می‌کنید (یعنی جز تماشای فیلم، شنیدن موسیقی و چت، حداقل یک کار دیگر نیز انجام می دهید!) روش اول برای شما مناسب نیست. چون ممکن است چند روزی کارهای شما متوقف شوند.

روش دوم نیز کاملاً غیر‌عملی است؛ مگر آن‌‌که نسخه اصلی ویندوز اکس پی روی کامپیوتر شما نصب باشد و نسخه اصلی ویندوز ویستا را با قیمت حدود چهارصد دلار از مایکروسافت خریده باشید! اگر از نسخه‌های ایرانی ویستا! استفاده می‌کنید، عمل ارتقا دادن باعث مشکلات فراوانی در فعال کردن ویستا (ثبت ویستا در بانک اطلا‌عاتی شرکت مایکروسافت برای استفاده از آن و خدمات پشتیبانی این شرکت) خواهد شد. نحوه نصب گزینه‌های اول و سوم مشابهند و در این راهنما به این نوع نصب می‌پردازیم.

۱-پس از بوت کامپیوتر صفحه ابتدایی نصب ویستا ظاهر می‌شود.

 

 

 

۲- در این صفحه می‌توانید زبان مورد نظر را انتخاب کنید و نوع نمایش زمان و واحدها را انتخاب نمایید. توصیه می‌کنیم تمام این سه گزینه را به حالت پیش‌فرض خود رها کنید. فعال کردن امکان تایپ فارسی، بحث دیگری است که می توانید بعد از نصب کامل ویستا انجام دهید.

 

 

۳- لازم به ذکر است که بعضی از دی‌وی‌دی‌های موجود در بازار، تمامی نگارش‌های مختلف ویندوز ویستا را در خود دارند که بالاترین نوع آن نگارش Ultimate است. اگر در هنگام نصب به صفحه انتخاب نگارش ویستا برخوردید، نگارش Ultimate را انتخاب کنید تا بتونید از تمامی امکانات ویستا استفاده نمایید.

 

 

۴- در این مرحله هیچ شماره سریالی را وارد نکنید (حتی اگر آن را از جایی پیدا کرده‌اید) و تیک بخش پایین شماره سریال را حذف نمایید تا پس از فعال کردن ویستا، به طور خودکار به اینترنت وصل نشود.

 

 

۵- در این بخش باید انتخاب کنید که آیا می خواهید اکس‌پی فعلی را به ویستا ارتقا دهید یا یک نسخه تمیز از ویستا را روی سیستم نصب کنید. همان‌طور که توصیه کردیم، بهتر است نسخه تمیز را نصب کنید و از گزینه upgrade به هیچ‌وجه استفاده نکنید.

 

 

۶- عمل کپی کردن فایل‌ها ممکن است چند دقیقه طول بکشد؛ هر چند سرعت نصب ویستا، نسبت به ویندوز اکس‌پی و ویندوزهای قبلی بسیار سریع‌تر شده است. بنابراین قبل از این‌که خسته شوید، این‌کار به اتمام خواهد رسید!

 

 

۷- مراحل نصب ویستا، به ترتیب با ظاهر شدن علامت تیک سبز جلوی هر گزینه پیش می‌رود.

 

 

۸- پس از اتمام مرحله نصب، کامپیوتر ریست می‌شود و پس از بالا آمدن، مراحل ادامه پیدا می‌کند.

 

 

۹- پس از مدتی پنجره فوق ظاهر خواهد شد.

 

 

۱۰- مشاهده می‌کنید که نصب در حال اتمام است.

 

 

۱۱- در این مرحله یک نام کاربری و رمز عبور مناسب انتخاب کنید تا پس از نصب، بدون رمز عبور دسترسی به کامپیوتر شما امکان‌پذیر نباشد. برای انتخاب رمز عبور بهتر است موارد امنیتی را رعایت نمایید و رمز عبور را ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک و علایم انتخاب کنید. برای انتخاب کلمه عبور بهتر به مقاله “ایجاد کلمات عبور امن” مراجعه نمایید.

 

 

 

۱۲- پس از وارد کردن اطلاعات لازم، دکمه Next را بزنید.

 

 

 

 

۱۳- برای کامپیوتر خود باید یک نام انتخاب کنید تا در شبکه قابل شناسایی باشد. همچنین یک عکس پس‌زمینه زیبا انتخاب کنید تا همه متوجه شوند سیستم‌عامل شما ویستا است! البته این‌کار را می‌توانید از طریق Control Panelنیز انجام دهید.

 

 

۱۴-در این مرحله ویستا می‌خواهد به اینترنت وصل شود تا آخرین بروزرسانی‌ها را روی کامپیوتر نصب کند. توصیه اکید می‌کنیم که از این امکان به هیچ‌وجه استفاده نکنید؛ مگر آن‌که ویستا را از مایکروسافت خریده باشید!

 

 

۱۵- اکنون زمان و تاریخ را وارد کنید وNext را بزنید.

 

 

۱۶- تنظیمات تمام شده است. پس دکمه Next را بزنید تا وارد ویندوز ویستا شوید!

 

 

۱۷- حال باید چند دقیقه دیگر نیز صبر کنید تا آخرین تنظیمات ویستا کامل شود.

 

 

۱۸-ممکن است صفحه چند بار تغییر کند تا صفحه ورود ظاهر شود.

 

 

۱۹-حال رمز عبوری را تایپ کنید که قبلاً در هنگام نصب انتخاب کرده‌اید.

 

۲۰-حال باید ویندوز ویستا را ببنید.

پس از اتمام نصب، برای اکتیو کردن ویستای ایرانی خود! به توضیحات داخل DVD توجه فرمایید.

منبع: نشریه عصر شبکه  

 

 

 

0
اکثر مطالب دانلودی باید از داخل کانال تلگرامی دانلود کنید لطفا عضو کانال شوید !
توسط | ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۲۰:۰۵:۱۲ +۰۳:۳۰ اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۶|آموزشی و کتاب ها, مطالب آموزشی و سرگرمی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

در حال حاضر دانشجوئ هستم و علاقه زیادی به تولید محتوا و مدیریت کسب و کار خود دارم

ثبت ديدگاه

اطلاعات تماس

ایران , استان فارس , شیراز

تلفن: 09039488183

تلفن همراه: 09170475881

وبسایت: اسان دانلود کن راحت خرید کن

آخرین کارها

آمار

  • 1
  • 7,506
  • 664,083
  • 4,311,578
  • 4,537,924